9.05.2016

Warsztaty: Opisz literaturę...komiksem

Czytasz komiksy, lub sam je tworzysz? Masz głowę pełną pomysłów? Lubisz rysować? A może po prostu chciałbyś spróbować czegoś nowego? Jeżeli tak, zapraszamy cię serdecznie na nasze warsztaty komiksowe!

Na warsztatach dowiesz się jak zrobić komiks od podstaw. Wspólnie przejdziemy przez wszystkie etapy pracy twórczej (scenariusz, storyboard, szkic, tusz), ponadto wyjaśnimy jak stworzyć komiksowego bohatera oraz opowiemy o kadrowaniu i komiksowych dymkach. Na miejscu znajdziesz inspiracje, a także wszelkie materiały potrzebne do stworzenia komiksu.

Na nasze warsztaty zapisać się możesz pod adresem mailowym: (warsztaty@literackisopot.pl), wystarczy, że wyślesz wiadomość zatytułowaną: „Warsztaty komiksowe” oraz podasz swoje imię i nazwisko. Zajęcia skierowane są do osób powyżej 13. roku życia.

Uwaga! Nie martw się, jeśli nie umiesz rysować, a chcesz wziąć udział w naszych warsztatach – komiks to przede wszystkim medium ciekawych pomysłów i bujnej wyobraźni, a dopiero potem umiejętności manualnych. 

Prowadzący: Piotr Szulc i Jakub Babczyński

Miejsce: Sopoteka (Sopot Centrum, II piętro), ul. Tadeusza Kościuszki 14.

Termin i czas trwania: 21 maja (sobota), start: godzina 12.00; koniec: godzina 16.00. 

Powiązane wydarzenia