12:00-18:00

PARK KSIĄŻKI

/PARK PÓŁNOCNY

PROGRAM

godzina 12:00-18:00

Letnia Czytelnia z książkami wielu wydawnictw dla dorosłych i dla dzieci

godzina 12:00-18:00

Wspólnotowa przestrzeń ekspresji literacko-rysunkowych

Wspólne pisanie po wielkoformatowych przestrzeniach cytatów zaczerpniętych z ulubionych książek, myśli spisanych podczas spotkań odbywających się w ramach projektu "ZaczytajMY się", który jest współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wszystkim osobom chętnym do wpisania się będą zapewnione farby.

godzina 13:00

Warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci prowadzone przez Grażynę Rigall – organizator Księgarnia Ambelucja

Bliscy nieznajomi

Czy litery mogą się zaprzyjaźnić i połączyć w pary i grupy, a jednocześnie nie być słowem?

Taki eksperyment będzie można przeprowadzić w czasie warsztatów „bliscy nieznajomi”. Jeśli nie znamy jeszcze liter tak dobrze, aby móc stworzyć z nich słowo, są one dla nas tylko znakiem graficznym, kształtem. Tak samo jest, gdy nie znamy innego pisma niż nasze. Jest ono zbiorem tajemniczych znaków, których nie umiemy odczytać.

Z polskiego i hebrajskiego alfabetu wybierzemy litery, które pasują do siebie kształtem, uzupełniają się, „przytulają” do siebie. Może niektóre są do siebie podobne, albo są zupełnie inne. Stworzymy z nich pary, grupy, kolorowe obrazki. Użyjemy do tego papieru, tuszu, kredek i ołówków. Wycinając z kolorowego papieru kształty liter stworzymy formy przestrzenne, wystające z papierowej płaszczyzny.

godzina 14:00

Krytyczny Przegląd Prasy – rozmowy o istotnych wydarzeniach przedstawianych w mediach

Omawianie doniesień medialnych z zaproszonymi gośćmi, którzy niejednokronie odkryją przed uczestniczkami i uczestnnikami drugie, a może nawet i dziesiąte dno kontrowersyjnego tematu…

godzina 15:00

English Book dla dzieci prowadzony przez Annę Rostankowską

godzina 16:00

Book Discussion Club – Dyskusyjny Klub Książki w języku angielskim prowadzony przez Aleksandrę Hołubowicz

Czytanie krótkich opowiadań w języku angielskim i rozmowa na ich temat. Pisarzami przewodnimi tegorocznego Book Discussion Club będą Etgar Keret, Isaac Bashevis Singer oraz pisarka Jael Neeman.

godzina 17:00

Warsztaty dla dzieci prowadzone przez Agnieszkę Muras z Krytyki 

Warsztaty dla dzieci prowadzone na podstawie książek Wydawnictwa Krytyki Politycznej w serii dla najmłodszych. Będziemy zapraszać do rozmowy o współpracy, zaufaniu, biedzie, ekonomii oraz wojnie.

Na Park Książki zapraszamy do Parku Północnego.

/ PARK PÓŁNOCNY

PARK KSIĄŻKI

19, 12:00 - 18:00