12:00-13:30

SPOTKANIA WYDAWNICTW

/ENEDUERABE - CZASODZIEJE, KLUCZ CZASU - NATALIA SHERBA

Spotkanie z Natalią Sherbą, autorką książki Czarodzieje. Klucz Czasu.

Wasylisa jest zwyczajną ziemską dziewczynką, która mieszka ze swoją babcią. Pewnego dnia niespodziewanie dowiaduje się, że jej ojciec jest wpływowym magiem z planety Eflara – świata, który funkcjonuje w oparciu o czasodziejstwo – szczególną magię czasu. Bohaterka przenosi się do świata chronomagów, wróżek i czasomajstrów i trafia w sam środek niebezpiecznej intrygi. Nawet przyjaciele nie mogą zrozumieć, kim jest Wasylisa – fajtłapą, która nic nie wie o swoim pochodzeniu, szpiegiem, zesłanym przez ojca, żeby zdobyć tron czy też potężną czasodziejką, która potrafi kierować czasem i może uratować Ziemię i Eflarę od nieuniknionego zderzenia?

Obróćcie wskazówkę zegara i magiczny świat czasodziejstwa odkryje przed Wami swe tajemnice! Dramatyczna historia dziewczynki Wasylisy pod wpływem lekkiego i wymyślnego pióra autorki przekształca się w nową, porywającą powieść, która ma wszelkie szanse, aby rywalizować z zachodnimi klasykami gatunku – Joanne K. Rowling i Philipem Pullmanem.

„Ten, kto zna sekrety czasu, może łatwo kierować cudzym losem.”

„Polecałbym tę książkę przede wszystkim nastolatkom. To ich świat, ich bajka i bohaterowie – dziewczynki i chłopcy. A także dorosłym, którzy wciąż jeszcze mają gorące serca i dla których przyjaźń jest najważniejsza.” Denis Prokopiv, Ozon.ru

„To wspaniała, piękna opowieść dla całej rodziny. Oryginalny pomysł i porywająca fabuła – nowy, bajkowy świat Eflary, który pozwala zanurzyć się w świecie wróżek, rusałek, smukłorogów, ludzi i chronomagów („czarodziejów-czasodziejów”). To świat, w którym można polatać jak motyl lub przejechać się na jaszczurce, gdzie na każdym kroku otacza nas magia.” Dmitrij Kalynichev, Kniga.ru

O Autorce:

Natalia Sherba urodziła się w Mołodecznie na Białorusi. Wiele lat spędziła w Rosji, a obecnie mieszka w samym sercu Karpat – w ukraińskim miasteczku Iwano-Frankiwsk. Rosyjskojęzyczna autorka pracowała jako dziennikarka, redaktor oraz trenerka wushu. W świecie literackim zadebiutowała w 2005 roku – wtedy zostało opublikowane jej pierwsze opowiadanie fantastyczne „Na dnie”. Autorka pozostaje wierna gatunkowi, jej powieści skierowane są głównie do dzieci i młodzieży.

Laureatka prestiżowej nagrody „EuroCon 2010” (ESFS Awards) w kategorii „Najlepszy debiut” oraz nagrody „Srebrny Kaduceusz” na międzynarodowym festiwalu „Gwiezdny Most” 2010. W tym samym roku Natalia Sherba zajęła I miejsce w konkursie „Nowa książka dla dzieci” przeprowadzonym przez wydawnictwo „Rosman”, za powieść „Klucz czasu dla Wasylisy”. W marcu 2011 roku nakładem tego wydawnictwa ukazał się pierwszy tom cyklu – „Czasodzieje. Klucz czasu”.

Na spotkanie zapraszamy do Klubu Atelier, al. Franciszka Mamuszki 2.

/ ENEDUERABE - CZASODZIEJE, KLUCZ CZASU - NATALIA SHERBA

SPOTKANIA WYDAWNICTW

20, 12:00 - 13:30